קו צינור אילת אשקלון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קו צינור אילת אשקלון

על פי פרסומי החברה, קו צינור אילת אשקלון הוקמה בסוף שנות השישים. כיום, לאחר שינויים שונים שעברה החברה, היא נקראת קו צינור אירופה אסיה (חברהקו צינור אילת אשקלון בע"מ). החברה ידועה גם כ-קצא”א. לחברה פעילות בגז טבעי וכן בגז בישול (גפ"מ – גז פחמימני מעובה), כפי שנציג בהמשך הדברים.

קצא”א – עובדות ומספרים

החברה נוסדה ב-1968, וכיום היא מתפעלת שני נמלי נפט וכמה קווי הולכה. הקו הארוך ביותר, כך על פי הפרסומים, נמשך לאורך מעל ל-250 ק"מ ומחבר אם הים האדום עם נמל אשקלון. לחברה יכולת אחסון מוצרי אנרגיה במכלים עצומי מידות, בהיקף של מעל 3.5 מיליון מטרים מעוקבים. באשקלון מכלי צבירה שמאחסנים קרוב ל-8000 טון גז ויכולת לשאת היקף כמעט כפול מזה.

פעילות הגז של חברת קצא”א

לחברה אתר באשקלון, אשר דרכו מוזרמים ארצה כמויות גדולות של גז טבעי. את הגז מזרימים במערך הולכה קווית. על פי הסכם עם מצרים, דרך אתר החברה באשקלון מתבצע גם ייצוא והעברת גז טבעי למדינה השכנה.

עוד באשקלון ישנו מתקן צובר שבו מאוחסנים מצבורי גז פחמימני (ידוע גם כ-גז בישול). הגז נשמר במתקנים תת קרקעיים. ישנה אפשרות קליטה של כמות גז כפולה, לפי הצורך, על ידי אספקה ממיכליות. במרכז מבצעים מילוי של מכלי אחסון, בלוני גז, שמועברים משם לצרכנים השונים במשאיות.

ליצירת קשר עם החברה

על פי פרסומי החברה, קיים מוקד חירום טלפוני, שמספרו 1800-225262
מידע נוסף באתר החברה – https://www.eapc.co.il/

אולי יעניין אותך גם:

צריכת גז: כל הנתונים, המספרים ומגמות צריכת גז בישראל

פז מוביל (הובלת דלק) – מבט מקרוב על פעילות חברת פז מוביל

ניו גז כרמל – מידע על אודות החברה ופעילותה בישראל

כל בו גז 2002 – הכירו את חברת הגז הישראלית כל בו גז 2002

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן