בתי זיקוק לנפט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בתי זיקוק לנפט

חברת בתי זיקוק לנפט היושבת בחיפה, נוסדה בסוף שנות השלושים של המאה שעברה. זוהי אחת החברות הגדולות בישראל בכלל ואחת השחקניות החזקות ביותרבתי זיקוק לנפט בענפי האנרגיה, עם דגש על נפט ומוצריו. מדובר בחברת ענק בתחום האנרגיה והפטרוכימיה, המספקת את מוצריה ללקוחות פרטיים, לתעשייה, לענף הרכב ועוד. מלבד מוצר נפט ומקורות אנרגיה מייצרת החברה גם מוצרים נלווים כגון פוליאתילן וחומרים ארומטיים. החברה מפעילה מרכז מבקרים, אך נכון לשנת 2021 הוא לא פעיל עד לעדכונים חדשים.

בתי זיקוק לנפט, מגוון עובדות במספרים

על פי דיווחי החברה, ביכולתה לזקק מדי שנה קרוב ל-10 מיליון טון של נפט גולמי. שווי השוק של החברה נאמד במיליארדי שקלים והכנסותיה השנתיות המוערכות מגיעות גם כן למיליארדים רבים בשנה. החברה הייתה מוכרת עד ראשית שנות השבעים כחברת בתי זיקוק חיפה. כיום, ידועה החברה גם כתאגיד בז"ן השייך לחברת הענק – החברה לישראל. מדובר בחברה ציבורית, שמניותיה נסחרות בבורסה ונכללות במדדים המובילים.

על פי הערכת החברה, תפוקת הייצור יכולה להגיע לקרוב ל-200 אלף חביות ליום. כשלושים אחוז מתפוקת החברה מועברת לייצוא והיתר – לשימוש מקומי בארץ. על פי דוחותיה של החברה, הם מצליחים באופן עקבי לשפר את היעילות התפעולית. כך למשל נרשמה הפחתה של הוצאות קבועות במהלך 2020, לעומת 2019, בסך של למעלה מ-20 מיליון דולר.

כמה מספרים חשובים מבחינה חשבונאית – החברה פועלת על פי מינוף נוכחי של 5.4, רווח לשנת 2020 לפני מס עומד על 121 מיליון דולר ויחס ההון מאזן עומד על 28 אחוזים. בשנת 2020 רשמה החברה הפסד נקי של 274 מיליון דולר, לעומת רווח של 99 מיליון דולר בשנה קודמת ו-187 מיליון דולר בשנה שלפני כן. ירידת ההכנסות נובעת במידה רבה מהשפעת נגיף הקורונה (עקב ירידה בדרישה לדלקים, בשל הסגרים והשפעות המגפה האחרות). השתקפות מצב זה ניתן לראות בהיקף הניצול של מתקני הזיקוק שעמדו על 80 אחוז בשנת 2020 לעומת 97 אחוזים בשנה הקודמת.

מבנה החברה ובעלי תפקידים בבתי הזיקוק

בתי זיקוק לנפט הינה חברת האם של כמה חברות בנות, האחת היא חברת גדיב פטרוכימיה והשנייה, כאו"ל. בעלת מניות הרוב של בז"ן היא החברה לישראל (מעל 30 אחוז שליטה) כאשר היתר מוחזק על ידי הציבור.

הנהלת החברה – מנכ"ל מלאכי אלפר, משנה למנכ"ל שלמה בסון, סמנכ"לים: יריב גרץ, אסף אלמגור, אנה ברנשטיין, לימור פשר כהן, מארק חנא ואבירם גביש.
דירקטוריון בתי זיקוק לנפט – משה קפלינסקי, אלכס פסל, יאיר כספי, יעקב גוטנשטיין, מודי פלד, נירה דרור, מאיה אלשייך קפלן, מרדכי ליפשיץ, רון הדסי, רפי ערד, שגיא קאבלה.

מרכזיית חברת בתי זיקוק לנפט – 04-8488111
אתר האינטרנט של החברה – https://www.bazan.co.il/

אולי יעניין אותך גם:

גזגל – כל מה שצריך לדעת עלל חברת גזגל במקום אחד

גז עבדו תמרה – מידע על חברת הגז שפועלת על בסיס גפ"מ

גז יגל חברה לשיווק והפצת גז (1996) – זה מה שחשוב לדעת על פעילות החברה

חברות גז בישראל

אמישרגז – מידע על החברה ורשימת סניפים מלאה בכל חלקי הארץ

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן