התקנות מערכות גז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התקנות מערכות גז

מי מתקין מערכות גז? למי צריך לפנות לצורך ההתקנה? אילו סוגי מערכות גז חדישות יכולות להתאים לצרכן הפרטי, לצרכנים אחרים או לוועדי בתים? כל מההתקנות מערכות גז שרציתם לדעת על התקנות מערכת גז נכון להיום.

מאין הפופולריות של השימוש בגז?

לפני שאפשר להרחיב על התקנות של מערכות גז, חשוב להציג מעט רקע. פתיחת שוק האנרגיה והגז בישראל לתחרות הביאה לפריחה בתחום. גם מציאת מאגרי גז טבעי סמוך לחופי ישראל העלו לקדמת הבמה את יתרונות השימוש בגז. ביחס לחלופות אחרות, השימוש בגז מסוג גפ"מ או גז טבעי נחשב לחסכוני מאוד וגם ירוק (ידידותי לסביבה). הזמינות הגבוהה של הגז כיום, הפריחה בתחום ההובלה והאספקה, התחרות שהביאה לזמינות ולירידה במחירים, כל אלה הביאו לפופולריות גדלה והולכת. יתכן שזה רלוונטי גם עבורכם, להתקנות כיום או בעתיד הקרוב.

למי אפשר לפנות לצורך התקנת מערכת גז?

התקנה של מערכת גז חייבת להתבצע אך ורק על ידי טכנאי גז מנוסה. התקנה לא אחראית ושלא על פי הכללים עלולה להוות סכנה חמורה ולהביא לניתוק אספקת הגז. נושא זה נמצא בפיקוח וחברות שלא עמדו בכללים הנדרשים נסגרו (היו לא מעט כאלה בישראל). המסקנה היא שלצורך התקנות של מערכות גז, מכל סוג שהוא, יש לפנות לאחת מחברות הגז המפוקחות, שפועלות באישור משרד האנרגיה והתשתיות. חברות אלה מעסיקות טכנאים וגורמים הנדסיים מנוסים ומיומנים. הן גם מספקות שירותי אחזקה, תפעול ואספקת גז.

התקנת מערכת גז בבית משותף חדש

בשלבים הסופיים של בניית בית משותף, יש לבצע חיבור של הבניין לתשתיות השונות. בין התשתיות החשובות ניתן למצוא כמובן את מערכת הגז. תכנון של מערכת גז לבניין משותף, הכוללת אמצעי אחסון תת קרקעיים איכותיים, אמינים ובטיחותיים, מחייבת הרבה ידע וניסיון. טכנאי גז בחברות הפועלות בתחום זה לאורך שנים ומהנדסים ומלווים את ההתקנות, ביצוע החיבורים וכל הבדיקות הנדרשות.

התקנת מערכת גז להולכה מבלונים

גם כיום, עדיין רווח השימוש בבלוני גז (מיכלי גז מיטלטלים). לרוב, האספקה נעשית בבלונים גדולים או קטנים (קיימים שני משקלים). מי שנכנס לבית פרטי או לדירה כאשר לא קיימת תשתית גז נוכחית יוכל להזמין התקנה של מערכת גז. מערכות גז כאלה מתאימות לבתים פרטיים, לבניינים שבהם לא מותקנת מערכת גז חדישה, לעסקים שונים כגון מסעדות, לצרכים חקלאיים ולעיתים תעשייתיים. סוגים נוספים של התקנות – התקנת מחממי מים בגז והתקנת גריל גז ומערכת תעשייתיות.

התקנות מערכת גז לרכב

עדיין מרבית כלי הרכב בישראל ממונעים בדלק המוכר לנו, אך אפשר לראות לא מעט רכבים שכבר עברו הסבה להנעה בגז. חלק מחברות הגז המתמחות וספקיות הגז או טכנאים מתמחים יודעים לספק שירות חשוב של התקנות מערכת גז, לרכב. בניגוד לדעה הרווחת והמוטעית, התקנת מערכת חדשה מסוג זה לא מבטלת את המערכת הקיימת. הנעת הרכב נעשית כרגיל וכאשר הרכב מתחיל לנסוע, הוא עובר לשימוש בגז. כמו כן, אם מיכל הגז מרוקן, הרכב יכול להמשיך לנסוע תוך שימוש בדלק רגיל. התקנת מערכת כזאת נעשית על פי תקנים מקובלים בעולם, כאשר אין שינוי בשימוש ברכב, הוא בטוח לנסיעה ונהנים מחיסכון בהוצאות התדלוק.

שינויים והתאמות במערכות קיימות

מלבד התקנה של מערכות מקיפות, טכנאי גז בחברות השונות יכולים לבצע גם שינויים, התאמות ותיקונים במערכות קיימות. כך למשל הוספת ברז גז, הארכת חיבורי גז, תיקון ליקויים במערכות קיימות לאחר בדיקה וביקורת. כאשר מערכת צינורות נפגעה, בשל בלאי או מסיבה אחרת, ניתן לבצע תיקון ולעיתים יבוצעו החלפות של מרכיבים שונים באותה ההזדמנות.

אולי יעניין אותך גם:

על חברת הגז ש.א.מ מרכז הגז

קו צינור אילת אשקלון – כל מה שצריך לדעת על קצא”א

פז בית זיקוק אשדוד – על החברה ופעילותה בישראל

ניו גז כרמל – מידע על אודות החברה ופעילותה בישראל

החלפת ספק גז – מדריך: כך תחליפו ספק גז בקלות ובמהירות

דורגז – פעילות החברה ורשימת סניפים מלאה בארץ

גז יגל חברה לשיווק והפצת גז (1996) – זה מה שחשוב לדעת על פעילות החברה

גזגל – כל מה שצריך לדעת עלל חברת גזגל במקום אחד

 

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן