החלפת ספק גז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

החלפת ספק גז

בזכות הרפורמה בשוק האנרגיה ואספקת גז במדינת ישראל, ניתן כיום לבצע החלפת ספקי הגז בצורה מוסדרת. מי שאיננו מרוצה מספק הגז הנוכחי או מוצא ספקהחלפת ספק גז מורשה המציע מחירים נוחים יותר, יוכל להתקשר עם ספק חדש כראות עיניו. חשוב לציין כי קיימת רגולציה המסדירה את הנושא ונסקור להלן את הדברים החשובים. מה אומר החוק לגבי החלפת ספק גז, מה קורה בבית משותף ומה לגבי צרכן יחיד ומה כדאי לדעת לגבי טופס החלפת ספק גז.

חוק החלפת ספק גז

בתחילת שנות התשעים הוסדרה בחוק הזכות לבצע החלפה מסודרת של ספק הגז. מכיוון שהחלפת ספק של צרכן יחיד ניתן להסדיר בצורה פשוטה יחסית, ישירות מול הספק, החקיקה עוסקת בעיקר בכל מה שקשור עם אספקת גז במערכת מרכזית, לרוב בבית משותף. חוק המקרקעין (החלפת ספק גז המספק גז באמצעות מערכת גז מרכזית), תשנ"א-1991 מגדיר איך מאשרים החלפת ספק באופן מוסכם, כיצד יש לדווח על אסיפה הנוגעת לעניין ועוד. בכל זאת נרחיב בהמשך הדברים. על פי החוק, במידה ואין הסכמה בין הדיירים ומתגלע סכסוך בעניין החלפת ספק, ניתן להעביר את הנושא להחלטת המפקח על רישום המקרקעין. המפקח יבחן את טענות הצדדים ויחליט בעניין.

החלפת ספק גז צרכן יחיד

על פי משרד האנרגיה, פועלים בארץ כמה עשרות ספקי גז, שקיבלו רישיון לספק גז כחוק. כל צרכן יחיד המעוניין בכך יוכל לפנות לספק מורשה, על מנת שיתפוס את מקומו של ספק גז קודם. על מנת לבצע את ההחלפה יש לפנות לספק ולהודיע לו על בקשה לקבלת שירות. הספק החדש יבדוק את המערכת ולאחר מכן יספק מכלי גז ("בלונים") מטעמו. את בלוני הגז של הספק הישן מחזירים לספק. במידה ושולם פיקדון, וודאו כי אתם מקבלים אותו בחזרה.

החלפת ספק גז בבניין משותף

על מנת לאפשר החלפת ספק בבניין משותף, יש לקבל את הסכמת הרוב. החוק מכיר בשתי אפשרויות לשם כך. אפשרות אחת היא קיום אסיפה מסודרת, ביוזמה של לפחות דייר אחד המעוניין בהחלפת הספק. אפשרות אחרת היא הצהרה בכתב, שבה מודיעים יותר ממחצית הדיירים (על פי מספר הדירות בבניין) על רצונם בספק חלופי. במידה ומתקיימת אסיפה, עליה לכלול לכל הפחות חצי מבעלי הדירות בבניין. החוק מכיר באפשרות שיהיו פחות נוכחים, במידה וכל הדיירים קיבלו הודעה מראש וחלקם בחרו שלא להשתתף בקבלת ההחלטה. בכל מקרה, לפחות עשרים אחוזים מבעלי הדירות חייבים להשתתף בהחלטה, אחרת האספה לא תהיה חוקית.

טופס החלפת ספק גז

על מנת להשלים את החלפת ספק הגז יש למלא טופס מתאים שמהווה הודעה לספק המוחלף על סיום ההתקשרות העסקית. בטופס יש לציין את הפרטים הבאים:

  • פרטים אישיים.
  • כתובת הצרכן – רחוב, מספר בית, עיר או יישוב.
  • הודעה על סיום התקשרות לאספקת גז והחזרת ציוד שניתן בהשאלה או השכרה.
  • בקשה להחזרת פיקדון.

כאשר מדובר בבניין משותף, בטופס החלפת הספק יצוינו פרטי הדיירים המתגוררים בבניין. יש לפרט את שם הדייר, מספר מזהה, מספר צרכן, מספר הדירה וחתימה.
חלק מחברות הגז לוקחות על עצמן את הטיפול ומסייעות בהחלפת הספק. כך למשל הן מספקות טופס מובנה שאותו יש למלא. כמו כן הן מקבלות ייפוי כוח על מנת לטפל בהשבת הפיקדון.

אולי יעניין אותך גם:

אינטרגז חברה לגז – פעילות החברה ודרכי התקשרות

פז מוביל (הובלת דלק) – מבט מקרוב על פעילות חברת פז מוביל

ניו גז כרמל – מידע על אודות החברה ופעילותה בישראל

כל בו גז 2002 – הכירו את חברת הגז הישראלית כל בו גז 2002

גז עבדו תמרה – מידע על חברת הגז שפועלת על בסיס גפ"מ

גז יגל חברה לשיווק והפצת גז (1996) – זה מה שחשוב לדעת על פעילות החברה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן