קריאת מונה גז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קריאת מונה גז

האם אתם יודעים לקרוא בצורה נכונה את מונה הגז שלכם? מומחי צרכנות וספקי גז מורשים מודים שמרבית האנשים לא מקדישים לכך הרבה תשומת לב. רובנו לאקריאת מונה גז ממש טורחים להביט בחשבונית ובוודאי שלא יוצאים לבדוק מה אומר מונה הגז האישי. זו מציאות שכדאי לשנות וראוי שכל אחד ידע כמה וכמה דברים עקרוניים, על מונה הגז ועל קריאת מונה גז.

מונה גז וצריכת הגז שלכם

לפני שנעבור לכיריים, שימו לב שלא מעט כלי רכב נוסעים כיום על מנוע המונע בגז טבעי. יחד עם זאת, השימוש הרווח והיום יומי בגז לא נעשה על כבישי ישראל אלא בבתים של כל אחד ואחת מאיתנו. השימוש בגז בישול מלווה אותנו במטבח. כיריים גז הן הנפוצות ביותר. בנוסף, צרכנים רבים עושים שימוש גם במתקנים נוספים שעושים שימוש בגז. כך לדוגמא גריל גז, מערכת לחימום מים בגז, מייבשי כביסה ומערכות הסקה וכן חימום תת רצפתי. מונה הגז מחובר למערכת הגז שלכם. מטרתו לבדוק את צריכת הגז שלכם, בכל רגע ורגע וכמובן גם באופן מצטבר. לא משנה אם מערכת הגז שלכם היא מהסוג הישן (כלומר גז בבלונים) או מהסוג החדש (כלומר, צובר גז), את התשלום אתם מבצעים לפי רמת הצריכה שנמדדת במונה.

כיצד אפשר לדעת מהו מונה הגז שלכם

מי שמתגורר בבית פרטי לא יכול לפספס את המונה האישי. לעומת זאת, מי שמתגורר בבניין משותף עלול שלא לדעת מבין כל המונים, מהו המונה האישי שלו. מסיבה זו, לפני שנסביר על קריאת מונה נציין איך אתם יכולים לדעת, מתוך כלל המונים שמחוברים למערכת הגז אצלכם בבניין, מהו מונה הגז שעליו אתם צריכים להסתכל. לכל מונה ישנו מספר. בחשבונית התשלום שאתם מקבלים מחברת הגז, בין אם באמצעות הדואר ובין אם בצורה מקוונת, תוכלו למצוא את המספרים הרלוונטיים לכם. מספר הצרכן הוא מספר סידורי והוא יכול לשמש לזיהוי מול חברת הגז, זה בדרך כלל לא מספר המונה שלכם. בחשבון בדקו את מספר המונה וזהו המספר שצריך להיות מוצמד למונה המחובר לצובר או לבלוני הגז.

מהן יחידות צריכת הגז שלכם

צריכת הגז נמדדת במונחי מטרים מעוקבים (מ"ק). לשם המחשה, כאשר אתם מבשלים דבר מה על הכיריים, השימוש בגז עשוי להיות בסביבות כ-200 – 300 סמ"ק (סנטימטר מעוקב) של גז. חברת הגז מכפילה את קריאת המונה העדכנית במחיר של מטר מעוקב גז וכך קובעת מה יהיה התשלום החודשי או הדו חודשי שלכם. יש לשים לב כי חברות גז נוהגות לחייב הן עבור צריכת הגז והן עבור דמי שימוש קבועים.

כדאי לציין כי מרבית חברות הגז נוהגות לציין בחשבונית את קריאת המונה העדכנית וכן את קריאת המונה הקודמת. כך אתם יכולים לראות, שחור על גבי לבן, מהי הצריכה השוטפת שלכם. כמובן, ברגע שאתם יודעים מהו המונה שלכם ואיך לקרוא את המספרים שמופיעים עליו, תוכלו לבדוק את כל זה גם בעצמכם.

עובדות חשובות ומעניינות

אם מונה הגז "רץ" במהירות, בזמן שכל מכשירי הגז, הכיריים והמבערים סגורים, זאת אומרת שישנה דליפה. חשוב לציין כי הריח שמרגישים בזמן דליפה איננו ריח של גז בישול. זהו חומר שחברות הגז מוסיפות בזמן המילוי, מפני שלגז בישול אין ריח ואין צבע. עובדה חשובה היא שחברות הגז מחויבות לבצע בדיקות גז תקופתיות, לפחות פעם ב-5 שנים. במידה ומערכת הגז שחוקה או שיש תקלה, חברת הגז צריכה לתקן את כל הדרוש תיקון.

אולי יעניין אותך גם:

פז מוביל (הובלת דלק) – מבט מקרוב על פעילות חברת פז מוביל

ניו גז כרמל – מידע על אודות החברה ופעילותה בישראל

כל בו גז 2002 – הכירו את חברת הגז הישראלית כל בו גז 2002

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן